Zryw Wielka Wieś

01.08.1973

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Początki Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Wielkiej Wsi, z informacji przekazywanych przez najstarszych członków klubu sięgają wiosny 1973 roku, kiedy to odbyło się zebranie założycielskie, a od sierpnia tego samego roku zespół został zgłoszony do rozgrywek piłkarskich w okręgu Kraków co dokumentują karty zawodników potwierdzające udział w rozgrywkach.

W tym czasie w drużynie występowali:Leszek Leśniak, Tadeusz Senderak, Stanisław Kieć, Józef Figiel, Stanisław Gołąb, Mieczysław Bieniaś, Władysław Musiał, Lesław Pawlina, Kazimierz Gorzkowski, Andrzej Gołąb, Bronisław Gabłoński, Wojciech Sumara, Leszek Mrowiec, Kazimierz Pawlina, Zdzisław Wolak, Robert Pomykacz, Bogdan Paściak, Bolesław Migoń, Zbigniew Pancerz, Kazimierz Zwoleń, Ferdynand Jewuła, Leonard Musiał, Jan Pancerz, Piotr Opioła, Zdzisław Pancerz.

Działalność klubu była prowadzona do około roku 1977/78, po czym została zawieszona.Kolejna reaktywacja klubu nastąpiła w 1987 roku z inicjatywy nieżyjącego już Sołtysa Wielkiej Wsi, a zarazem Prezesa Klubu - Jana Pancerza, kiedy to drużyna została zgłoszona do rozgrywek klasy "C" podokręgu Brzesko.W czerwcu 1990 r "Zryw" awansował do klasy "B" w której, z różnym skutkiem iw różnych podokręgach, mimo kilku okazji do awansu, grał do 2012r.Największą szansę w tamtym okresie zaprzepaszczono w 2008r gdy w barażach po rzutach karnych Zryw przegrał awans z Victorią Bielcza.

Skład drużyny z tamtego okresu wyglądał następująco:Wojciech Sumara, Robert Bąk, Andrzej Leśniak, Bogdan Bednarski, Kazimierz Panek, Wiesław Armatys, Jan Kawa, Jerzy Mytnik, Kaszimierz Mytnik, Maciej Hajduk, Piotr Pławecki, Miczysław Stachowski, Wiesław Korzeniowski, Władysław Korzeniowski, Grzegorz Karaś, Krzysztof Szychta, Janusz Michałek, Jerzy Leśniak, Marek Karaś, Kazimierz Nowak, Jerzy Bąk, Krzysztof Malisz, Rafał Malisz, Tomasz Wolak, Robert Gacek, Marek Derkacz, Paweł Kuboń, Zbigniew Gacek, Bogdan Gołąb, Mirosław Gołąb, Andrzej Zwoleń, Łukasz Wolak, Kazimierz Wołek, Krzysztof Wołek, Norbert Kieć, Piotr Gałek, Adam Jędrzejek, Krzysztof Mazgaj, Paweł Drużkowski, Rafał Tokarz, Jacek Hajdo, Jan Nadolnik, Marcin Kuboń.

Historyczny awans do klasy „A” zanotowano w 2012r kiedy to drużyna pod kierunkiem trenera Artura Niemca zajęła 1 miejsce w grupie tarnowskiej „B” klasy. Niestety przygoda Zrywu z klasą „A” trwała tylko jeden sezon.Również w 2012r powstała drużyna młodzieżowa, która uczestniczyła w rozgrywkach przez kilka sezonów.

W drużynie grali: Krzysztof Kawa, Mateusz Korzeniowski, Marek Nadolnik, Grzegorz Reczek, Maksymilian Mizera, Michał Karaś, Andrzej Nadolnik, Norbert Stypka, Artur Banaś, Konrad Burnóg, Maciej Gołąb, Michał Opioła, Paweł Sumara, Szymon Bąk, Adam Nadolnik, Dawid Leśniak, Paweł Mytnik, Maciej Paściak, Andrzej Sumara, Mariusz Sumara, Krystian Zaucha.

Obecnie drużyna bierze udział w rozgrywkach tarnowskiej kl. B, zajmując czołowe miejsca i mając realne szanse na awans, jednak zawsze brakuje postawienia przysłowiowej „kropki nad i”.

W obecnej drużynie między innymi grają : Kamil Nowak, Bartosz Janicki, Bartłomiej Batko, Łukasz Drużkowski, Mateusz Stolarz, Sebastian Biedroń, Kamil Burnóg, Tomasz Gołąb, Grzegorz Karaś, Bartosz Niemiec, Oskar Zagrodnik, Konrad Zwoleń, Jarosław Pawlina.

W początkowych latach mecze rozgrywano na boiskach przeciwnika, a po reaktywacji w 1987r., drużyna rozgrywała swoje mecze na stadionie Olimpii Wojnicz, jednak dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców, zawodników oraz Zarządu Klubu w 1993 roku wybudowano boisko sportowe które służy drużynie do chwili obecnej.Bardzo duży wkład w powstanie boiska sportowego wnieśli członkowie : Jan Pancerz, Kazimierz Zwoleń, Piotr Opioła, Ferdynand Jewuła, Jan Wołek, Marek Nowak. Należy również wspomnieć o kolejnych Prezesach Klubu: Janie Pancerzu (kadencja 1987-1997), Władysławie Wróblu (1987- 2000), Wiesławie Armatysie (2000-2010) oraz Krzysztofie Malisz (2010- do chwili obecnej), którzy swoją społeczną pracą zapewniają funkcjonowanie klubu .W Klubie pracowali tacy trenerzy jak: Tadeusz Hajdo, Kuboń Janusz, Lasota Mariusz, Niemiec Artur, Marcin Kuboń, Marcin Olszak.