Nieudana inauguracja rudny wiosennej

W rozgrywanym w Wielką Sobotę meczu XVIII kolejki tarnowskiej A-klasy KS Łękawica przegrał na wyjeździe z Gosłavią Gosławice 5:0 (2:0)

Przez pierwsze pół godziny gry nasz zespół potrafił skutecznie przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi i w tym okresie gra była w miarę wyrównana z szansami z obu stron. W 31 min. miała jednak miejsce sytuacja, która była kluczowa dla dalszego przebiegu meczu. Tuż przed linią pola karnego Biliński faulował wychodzącego sam na sam Kawę, za co otrzymał czerwoną kartkę, a na domiar złego skutecznie rzut wolny wykonał Wróbel i nagle było 1:0 dla Gosłavii. Te wydarzenia i podwójna kara w jednej akcji podcięły skrzydła naszej drużynie, która grając w osłabieniu i w zmienionym ustawieniu była już tylko tłem dla gospodarzy, którzy jeszcze czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce. Nam co prawda udało się zagrać kilka dobrych akcji i oddać parę strzałów, ale były one nieskuteczne. Najbliżej szczęścia był Ł. Siedlik, który trafił w słupek.