Trener o przyszłym sezonie...
Jak przygotowania do nowego sezonu ocenia aktualny trener i kapitan Łękawicy Tomasz Łabędź? Jakie są cele i co sądzi o grze naszych juniorów? Zapraszamy do krótkiej lektury:
"Przygotowania do nowego sezonu należy ocenić bardzo dobrze. Przede wszystkim pozytywnie przedstawiała się frekwencja na treningach, gdyż średnio uczestniczyło w nich dziesięciu zawodników. Ponadto korzystnie zaprezentowaliśmy się w sparingach wygrywając pięć z sześciu rozegranych i zdobywając przy tym aż 32 bramki co daje średnią ponad 5 bramek na mecz. Ponadto 18 z tych 32 bramek zdobyli nasi młodzieżowcy. Widać, że są już ograni i w tym sezonie to oni będą stanowić o sile naszej ofensywy. Na pewno mamy pole do poprawy w obronie, gdyż straciliśmy w sparingach 14 bramek, co z kolei daje ponad 2 bramki na mecz. Jednakże nasza taktyka jest zdecydowanie nakierowana na atak i wysoki pressing także przy dokładnym dłuższym zagraniu przeciwnika nasi obrońcy często muszą sobie radzić z przeciwnikami w przewadze liczebnej. Co do celów na najbliższy sezon to wydaje mi się, że jesteśmy w stanie powalczyć o miejsce w pierwszej trójce. W prawdzie z A-klasy spadło aż pięć drużyn i zapewne większość to w nich uparuje głównych kandydatów do miejsca w pierwszej trójce . Jednakże zaryzykuję i przedstawię tezę, że większość nich będzie średniakami ligowymi podobnie jak Radlna w poprzednim sezonie. W pierwszej kolejności weryfikować tę tezę będziemy my, albowiem trzy z pierwszych czterech meczów rozegramy właśnie ze „spadkowiczami”."