Turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów

Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów rozgrywany był w Łękawicy i został podzielony na trzy dni; 27, 28 i 29 lipca. Najpierw w piątek mecze eliminacyjne rozegrali trampkarze, w sobotę seniorzy, a w niedziele odbył się wielki finał z festynem rodzinnym.

W kategorii trampkarze w finałowym starciu spotkała się drużyna z Łękawicy i Szynwałdu, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. W kategorii seniorzy w meczu o trzecie miejsce rywalizowały ze sobą drużyny Skrzyszovii oraz Łękawicy. Po zaciętych zawodach na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze ze Skrzyszowa, którzy w ostatnich minutach zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa i pokonali Łękawicę 3:2. W wielkim finale zmierzyli się natomiast zawodnicy Pogorii Pogórskiej Woli oraz Ładnej. W tym spotkaniu lepsi okazali się gracze Ładnej, którzy pokonali przeciwników 3:2 i tym samym wygrali cały turniej.

Po zakończeniu zmagań odbyła się krótka ceremonia wręczenia nagród. Zespół LKS Ładna za zwycięstwo otrzymała okazały puchar, komplet strojów piłkarskich oraz piłkę. Ponadto Grzegorz Jasiak został wybrany najlepszym graczem dwudniowych zmagań oraz otrzymał statuetkę Najlepszego Strzelca Turnieju. Pozostałe drużyny otrzymały dyplom, puchar i po trzy piłki marki adidas. Najlepszym bramkarzem wśród seniorów okazał się Kamil Sztorc - zawodnik Pogorii Pogórskiej Woli. W kategorii trampkarz najlepszym zawodnikiem został Kamil Chwistek, a najlepszym bramkarzem Łukasz Budzik - zawodnicy Łękawicy. Każdy z wyróżnionych graczy otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/KS-Łękawica-1453615978280362/photos/?tab=album&album_id=1866122473696375

O godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół muzyczny STARS, a godzinę później odbyło się losowanie głównej nagrody - rower górski ROMET ufundowany przez firmę Michał Budzik Firma Usługowo Budowlana Step-Bud !!!

Wyniki meczy:

Grupa I

Łękawica – Pogoria Pogórska Wola 1:2

Grupa II

Szynwałd – Skrzyszovia Skrzyszów 0:1

Ładna – Szynwałd 3:3 (k.5:3)

Skrzyszovia Skrzyszów – Ładna 0:1

Mecz o III miejsce: